sadroveomietky
potery
sadrokarton
fasady
rekonstrukcie
materialy

 

- Už sa ďalej nemôžete pozerať na dosluhujúce umakartové jadro? Drží pohromade len silou vôle a ktoré predsa už konečne musí ustúpiť novej, modernej kúpeľni?

- Myslíte, že nadišiel ten správny čas na vyhodenie starého haraburdia z povaly a následnú výstavbu nového obytného priestoru?

- Chcete vymaľovať, ale jestvujúca omietka sa drobí, opadáva a nová maľba na nej nedrží?

- Dorástli vaše deti do veku, kedy už bez vlastnej izby jednoducho nemôžu byť? Miestnosť naviac sa vo vašom byte síce nenájde, ale nedala by sa obrovská spálňa predeliť priečkou?

- Prechádzate denne chodbou, v ktorej sa pod stropom tiahnu nevzhľadné inštalácie a káble, ktoré by potrebovali zakryť?

- Premýšľate, z akého materiálu postaviť interiér vysnívaného domu?

 

 

Rekonštrukcie

Vykurovanie obytných priestorov pohlcuje viac než 75% energetického dopytu domácností. Najmä staré budovy patria medzi najvýznamnejšie energetické „darmožráče“, pretože podľa predchádzajúcich právnych predpisov a vplyvom nízkych cien energií, budovy boli väčšinou postavené bez dostatočnej tepelnej ochrany. Mnohé z týchto budov sú viac ako 20 rokov staré a potrebujú rekonštrukciu: netesné okná, zastarané systémy vykurovania, nedostatočné zateplenie fasády, strechy a suterénu Iba prostredníctvom neizolovanej vonkajšej steny môže dôjsť až k 40% tepelným stratám. So správnymi izolačnými opatreniami môžu klesnúť v týchto domoch, náklady na vykurovanie neskôr takmer na polovicu.